"Enter"a basıp içeriğe geçin

Özgür Doğu Akça

1975 yılı İzmir doğumluyum. 7 yaşında piyano eğitimi alarak müzik yolculuğuma başladım. Küçük yaşlarda hobi olarak olarak başladığım müzik eğitimime profesyonel anlamda devam edebilmek için 1993 yılında Ege Üniversitesi Türk Müziği Konservatuvarı’na girdim. Bu yıllarda piyano öğretmenim Nuri Mahmut ile oluşturduğumuz grupla yurtiçi ve yurtdışında konserler verdik.

1998 yılında mezun olduktan sonra okul yıllarında piyano çaldığım pop-rock grubum Çare ile “Bana beni sorma” isimli albümü yaptık. Aynı zamanda birçok özel okulda ve kişiye özel olarak piyano, solfej, ud, klasik gitar, keman ve org dersleri verdim. Bir müzisyen olarak bu sanat dalının farklı yönlerini deneme şansım oldu. Profesyonel anlamda birçok konser verdim, TV programlarına katıldım. 2018 yılından sonra “The Oda Project” sanatçı isminde yayınladığım, kendime ait sözlü veya enstrümantal şarkılar tüm dijital platformlardan dinlenebilmektedir.

Müzik yapmanın büyülü dünyasıyla ile insanları tanıştırmak ve onların ilk adımlarında yanlarında olmak, neler yapabileceklerini görmek ve bundan keyif almak sadece bir iş değil , benim için bir yaşam felsefesi oldu. 2007 yılında Beşonbeş Müzik Kulübünü kurarak, ilk adımımı atmış oldum.